Дата - 2020-08-19 19:17:07
Категория - Базални импланти
Преждевременната загуба на зъби, може да е следствие от редица усложнения, като пулпит, парадонтит или киста. Освен тях, до загуба на зъб, може да се стигне и след вродени деформации на челюстта, като прогения, микрогения, латерогнатия или отворена захапка.
Най-често срещаните проблеми свързани с неправилното развитие на скелетната система е прогенията или неправилната позиция на челюстта.
Долночелюстната прогения е често срещан проблем, при който се налага оперативно лечение. При нея, долната челюст е силно издадена напред, носът изпъква, а горната устна е хлътнала.
Класическото лечение на прогенията е чрез ортодонтия, като то съспътства целия период на костен растеж на пациента. Ако основният проблем е свързан с преразвитата долна челюст се налага нейната хирургична корекция, но след ортодонтска подготовка на двете челюсти, така че след хирургичната резекция те да си хармонират.
За правилно дъвчене при хранене е необходимо, горните и долните зъби да се срещат в точно определени точки. При вродената скелетно-лицева деформация, тази функционалност на челюстта липсва, което води до проблеми с храненето, фонетиката и естетичния вид на човека.
Подобен тип аномалии са причина за свъхнатоварването на група зъби за сметка на други, което от своя страна води до натоварване на дъвкателните мускули (тризмуса).
Развитието на челюстта при прогенията изменя цялостния естетичен вид на пациента. Това несъмнено се отразява и на неговото самочувствие. Хора с подобен тип заболяване, избягват да се усмихват, което пречи на техния нормален начин на живот и социални контакти.
Много често при подобен тип заболяване, се стига до загубата на един или повече зъби.
Тогава нашите специалисти препоръчват поставяне на базални импланти.
Независимо от причината за загубата на зъба или зъбите, имате избор за възстановяване на нормалното дъвчене при хранене, възвръщане на естетичния вид на лицето и усмивката и подобряване на фонетиката.
Безапелационните успехи и минималните усложнения в имплантологията, спомогнаха за нейната широка популярност.
Поставянето на базални импланти при хора с вродени деформации на челюстта изисква особено внимание и добро познание в областта на анатомичните и физиологичните особености на костта, ставите и мускулите.
Поставянето на базални импланти при хора с вродени деформации на челюстта изисква особено внимание и добро познание в областта на анатомичните и физиологичните особености на костта, ставите и мускулите.
Успехът при прилагане на стратегическо базално имплантиране изисква внимателна подготовка на пациента и перфектно планиране на етапите на лечение.
Хирургът-имплантолог, заедно с екипа от ортодонти и протетици, работят съвместно, спазвайки стриктно всички правила на ортодонтското и протетично възстановяване на дъвкателните функции на челюстта.
Изводът, който можем да направим, когато прилагаме техниката на стратегическо имплантиране е, че практически съкращаваме времето на лечение от 4-5 месеца до само 5 дни и минимални рискове за пациентите от допълнителни и ненужни хирургични манипулаци.
Чрез базалната имплантация минимизираме болката, както и излишните разходи.
Стратегическото имплантиране с базални импланти, води до разпределянето на силите на дъвчене далеч от костните области около импланта.
Управител; Орален хирург, Имплантолог